Vegi- Green side of life

Zioła i napary

Uprawa ziół odbywa się bez użycia pestycydów, wyłącznie w oparciu o biologiczną ochronę roślin Świeże zioła dostępne są codziennie przez cały rok. Proces dostawy ziół jest krótki i monitorujemy go na każdym etapie.

Właściwości naszych ziół
Jak przygotować napar?

Właściwości naszych ziół

Tymianek

Reguluje i wzmacnia trawienie, łagodzi drażliwość przewodu pokarmowego, obniża poziom złego cholesterolu we krwi. Łagodzi kaszel, działa przeciwbakteryjnie i uspokajająco.

Melisa

Zmniejsza stężenie cholesterolu we krwi, wycisza a także doskonale wpływa na pamięć i koncentrację.

Majeranek

Zapobiega gromadzeniu się wody w organizmie. Pomaga w łagodnych infekcjach dróg oddechowych. Poprawia wrażliwość insulinową.

Szałwia

Poprawia humor, zmniejsza wahania nastrojów, doskonale sprawdza się przy problemach z cerą. Ma zbawienny wpływ na pamięć, korzystnie wpływa na zdolność uczenia się i uwagę.

Rozmaryn

Działa rozgrzewająco, dzięki czemu hamuje rozwój bakterii i wirusów. Pobudza aktywność mózgu dzięki czemu wspomaga zapamiętywanie.

Bazylia Tajska

Ma kojące działanie na układ nerwowy, łagodzi stres i napięcia. Pobudza umysł za sprawą olejków eterycznych

Oregano

Pomaga w leczeniu przeziębień, oczyszcza górne drogi oddechowe niszcząc bakterie. Osusza zbyt wilgotne środowisko wew. organizmu spowodowane infekcją.

Lubczyk

Działa rozkurczowo, poprawia gospodarkę płynami. Pomaga regulować poziom cholesterolu we krwi.

Pietruszka

Redukuje kumulowanie się toksyn w całym organizmie, poprawia gospodarkę płynami w organizmie, działa moczopędnie. Pomaga również w kobiecych dolegliwościach.

Mięta

Zmniejsza apetyt na słodycze. Łagodzi dolegliwości żołądkowe i pomaga w trawieniu. Olejki eteryczne przynoszą ulgę w bólach głowy.

Bazylia

Ma korzystny wpływ na układ nerwowy, łagodnie uspokaja i koi. Jej liście są polecane do dań o wysokiej zawartości tłuszczu, sprawdzi się w przypadku niestrawności i wzdęć.

Kolendra

Jest bogatym źródłem antyoksydantów, dzięki czemu wspomaga obronę organizmu przed nowotworami i innymi chorobami cywilizacyjnymi. Ma też właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Korzystnie działa przy zaburzeniach trawienia, stymuluje wydzielania soków żołądkowych.

Przygotowanie naparu

To proste:

  1. Wybierz napar z menu lub przygotuj własną kompozycję
  2. Zetnij wybrane zioła i wypełnij nimi cały zaparzacz
  3. Zalej gorącą wodą, przykryj, odczekaj 5-7 minut

Trwa tyle samo co zrobienie herbaty czy kawy.

Napar jest idealny zarówno na ciepło jak i na zimno

Jesteś zainteresowany?
+48 795 550 404
kontakt@vegi.eu